Minu filmielamused (Lk.2.)
Eelmised elamused: Lehekülg-1

Mälestus-piltniku tütar
"The Memory Keeper's Daughter"
(2008)

Juhuslikult leitud film, mis liigutas pisarateni. Film räägib downi-sündroomiga sündinud kaksikõest, kelle lapse isa ema teadmata ära annab, kuid kelle kaastundlik med.õde ise üles kasvatab.
IMDB

Tõsta oma häält
"Raise your voice"
(2004)

Avastasin taas ühe tohutult elamusrohke filmi talendikate inimeste vallast. Tegu on noore tütarlapsega kelle unistus on õppima minna USA kõiga paremasse muusikakooli ja kuidas see kõik õnnestub.
Filmis on nii rõõmu kui ka pisaraid. Tõeliselt hea filmielamus. Soovitan soojalt.
IMDB

Mc Leodi tütred
"McLeod's Daughters"
(2001 - ...)

Austraalia sari noortest naistest kes pärisid oma isa farmi. Meeldib seepärast, et igas seerias on mõtlemapanevad inimsuhted. Ja no muidugi ka ilusad tüdrukud... ihiiii...
IMDB

Rändpükste sõsarkond
"The Sisterhood of the Traveling Pants"
1 ja 2 ... (2005 ja 2008)

Vahelduseks armastusfilmidele kahene film sõprusest. Neli sõbrannat kes proovivad poes teksapükse mille sama number sobib neile kõigile. Koos otsustatakse teksapaar osta ja kanda kordamööda, "salvestades" sellele ka oma kogemused, tunded ja mälestused, saades vastu justkui salapärast maagiat...
Soovitan vaadata sügavate mõtete ja tunnete pärast.
IMDB 1 ja IMDB 2

Tavapärased imed
"Ordinary Miracles" (2005)

Juhtusin seda nägema 26 okt 08 õhtul Kanal 11 pealt.
Tõeliselt südantliigutav lugu teismelisest tüdrukust kes kasuperest kasuperre "lükatuna" leiab eest vaid noortevanglasse mineku 3 nädalaks. Aga asjaolud pöörduvad kui protsessis osalev naiskohtunik võtab ta enda hoole alla ja asjad muutuvad... Mind liigutas see pisarateni. Soovitan kõigile vaadata.
IMDB

Seitsmes taevas
"7th Heaven"
(1996 - 2007)

Sari mida tehti kokku 10 hooaega. Suht kristlik sari mis puudutas ka elu erinevaid probleemseid külgi läbi kirikupastori pere ja nende suhte ümbruskonnaga.
Sari jooksis 2008 a TV3 peal.
IMDB

Ikka ilma suudluseta
"Never been kissed" (1999)

See on selline huvitav film noorest ajakirjanikust, keda saadetakse kooli stoorit kirjutama ja kes kogeb omaenda aastatetagust koolilõppu, seekord siiski paremini ja leiab lõpuks oma elu armastuse...
IMDB

Tõeline armastus
"Love Actually" (2003)

Megalt hea film, kus paralleelselt käsitletakse korraga mitmete inimeste suhteid armastuse valdkonnas. Erakordseks teeb filmi lisaks paljudele tuntud näitlejatele just erakordne muusikaline töö.
Hea film et unustada end unistustesse, nutta, naerda ja pisaratega naerda.
IMDB

Kui Harry kohtub Sallyga
"When Harry Met Sally" (1989)

Hea ja romantiline armastusfilm kus sõpradest saavad armastajad. Olgugi et vahepeal on teisi inimesi ja mahajätmisi jne jne...
Hea film kallimaga koos vaatamisex.. :)
IMDB

50 esimest kohtingut
"50 First Dates" (2004)

Hea ja väga südamlik film tüdrukust kes autoavariis kaotas igaveseks oma püsimälu. Hoolimata sellest et ta igal hommikul peab alustama nagu tühjalt lehelt, armus ta Henrysse, kel jätkus piisavalt kannatlikkust temaga suhtlemiseks.
50 esimest kohtumist on väga ilus armastusfilm, mis näitab et lootusetuid olukordi siiski pole olemas.
Võrratutes osades Drew Barrymore ja Adam Sandler.
IMDB

Seattle Unetu
"Sleepless in Seattle" (1993)

Film mida olen näinud mitmeid kordi. Üksikvanemast isast, kes jäi leseks ning kellele poeg Raadiosaate teel naist otsis. Filmis on hea tunnetada Jumala juhtimist kahe inimese kokkuviimisel. Nauditav film õhtuteks.
IMDB

Ben-Hur
"Ben-Hur" (1959)

Kristliku sisuga film mehest nimega Ben-Huur Kristuse maa peal oleku ajast. Ja sellest kuidas Ben leiab lõpuks oma Lunastaja ja Päästja. Esimest korda seda 90-ndatel Soomes vaadates olin pisarateni liigutatud. Hea film!
IMDB

Hilli tänava bluus
"Hill Street Blues"
(1981 - 1987)

Sari mis jooksis minu noorpõlves Soome TV2 peal hilisõhtul kord nädalas.
Mulle meeldis see sari just selle inimsuhteid puudutava sügava mõttekäsitluse pärast.
IMDB

Armas november
"Sweet november" (2001)

Ilus armastusfilm mis saab alguse juhusest ja edasi tüdruku sihikindlusest ning mis muutub millekski ettearvamatult tõsisemaks. Film pakub sügavaid elamusi.
IMDB

Wickeri park
"Wicker Park" (2004)

See on suurepärane film siirast puhtast armastusest ja armukadeduse jõudude pidevatest takistustest et armunud paar kokku saaks. Film käsitleb ka lootusetu ühepoolse armastuse teemat. Aga kokku saavad ja jäävad lõpuks need, kes on teineteise jaoks loodud.
Filmi nägin juhuslikult, vaadates ühe teise osatäitja filmi-biograafiat IMDB internetileheküljel. Liigutas pisarateni!
IMDB

Jersey tüdruk
"Jersey Girl" (2004)

Südamlik film isast kes on sunnitud üksi kasvatama oma tütrekest, sest emme ei jäänud sünnitades elama...
Filmis on head huumorit ja sügavaid tundeid. Soovitan igati kõigile. Väga elulähedane ja hea romantiline film.
IMDB

Pereisa
"The Family Man" (2000)

Seda filmi vaatasin täna öösel kanal kahest (21.XII.07).
Tõeliselt südantliigutav film mis just minu eluga mõneti seonduv. Ja naispeaosa ka Kate, nagu minu Kati. :) Väga hea film! Ja taas valikutest. Mis oleks minu elust saanud siis kui ma 13 aastat tagasi oleksin valinud teisiti (hmm.. sel aastal 13 a minu abielu sõlmimisest). Aga ometi pole ka veel praegu hilja teha teistmoodi valikut. Film täiega hea. Nutsin lausa...
IMDB

Kõrvalmaja tüdruk
"The Girl Next Door" (2004)

Seda filmi võib tekitada sinus algul vastakaid arvamusi selle natuke amoraalse kandi pealt. Aga see miks ta minule meeldib, on armastus. Puhas siiras armastus inimese vastu kes on teinud palju vigu oma elus... aga kes samuti otsib armastust, sellist puhast, siirast...
Muidugi on nais-peaosatäitja (Elisha Cuthbert) muidugi väga kaunis (minu maitse ka).
Aga see selleks... Nii et kui tahad ilusat armastusfilmi, siis siin ta on.
IMDB.sub

Kiil
"Dragonfly" (2002)

Ilus film armastavast noorest abielupaarist, kelledest naine läheb dzunglisse aitama indiaanlasi ja juhtub et saab sissirühmituse rünnaku eest põgenedes bussiõnnetuses surma.
Kuid mehele püüab ta anda edasi vältimatut teadet...
Naisele meeldisid kiilid, ja nii on mehe elus järjest märke... Ja mees siirdub otsinguile kuni leiab...
(Edasi vaata juba ise! Ilus film.)
IMDB

Kui ainult
"If Only" (2004)

Vaatasin seda filmi esmakordselt 2006 oktoobris ja see oli üks väga armas armastuslugu sellest, mis oleks kui sul on võimalik tagasi saada 1 päev ja proovida seda teistmoodi elada, hinnates neid väärtusi mida muidu ei paneks tähele.
See on ilus armastuslugu mehest, kes püüab teha oma armastatu heaks kõik, et vältida sama saatust mis oleks old esimeses variandis...
Kuigi on kurb lõpp, on siiski südantsoojendavad meeldejäävad hetked ses loos. Soovitan soojalt!
IMDB

TITANIC
"Titanic" (1997)

Loomulikult ei saa ma mööda ega ümber sellisest pisarateni liigutavast armastusfilmist nagu see on Titanic. Teadagi on see paljude lemmik. Ka minu.
Mina nägin seda esimest korda kinoekraanil ja koos kogu perega ja oma väikeste lastega. Miinuseks oli vaid et kinos tehti 2 x pausi näksi-ostmiseks ning see ei last emotsioonidel täiega minna. Kuid filmi lõpus oli ikkagi pisarad, pisarad...
Igatahes 5 + film!
IMDB

Kõik jõed voolavad
"All the Rivers Run"
(1983 a minisari)

Austraalia minisari kunstnikust naisest Philadelphia Gordonist ja tema armastusest. Osaliselt tema nime järgi on ka minu vanima tütre nimi.
IMDB

Ghost
"Ghost" (1990)

Film "Ghost" on puudutanud mind südamepõhjani. Vaatasin seda esimest korda 2006 veebruaris ühel hommikul. Ja ma ei ole oma elus veel niimoodi nutnud nagu seda filmi vaadates. Ausalt ma niutsusin nagu kutsikas... Niivõrd sügavalt puudutas see minu hinge.
See on film armastusest, igatsusest, ülekohtust. Toimub mõrv ja mees sureb... aga ta sai teada et mõrvar tahab tappa ka ta armast naist. Ja nii püüab ta leida kontakti "siinpoolse" maailmaga.
Teoloogiliselt on see muidugi vale, sest keegi ei lähe kohe peale surma taeva või põrgu, aga see selleks...
Aga filmi süzee ja mõte mis väljendab nende kahe inimese armastust, see on väga tunneterohke. Soovitan seda vaadata kõigil kes usuvad igavese armastuse võimalikkusesse.
IMDB

Teekond mälestustesse
"A Walk to Remember" (2002)

Selle filmiga puutusin kokku aastaid tagasi täiesti juhuslikult. Prooviks tõmbasin netist Mandy Moor'e musavideot. Ja seal oli kirjas et see muusika on filmist "Walk to Remember". Lõpuks sain ka filmi.
Alguses tundus film mingi jamana, aga edasi läks huvitavaks. Stoori keskmes on usklik tüdruk ja kooli paheline noormees. Siiski tüdruku eluviis paneb poissi mõtlema... Ja kui ta on armunud, saab teada et tüdrukul on vähe veel elada, sest avastatud verevähk ei allu ravile.
See on lugu armastusest ja muutusest, mida võib tuua endaga kaasa puhas siiras elu...
See film on toonud mulle õnnepisaraid ja usku tulevikku, hoolimata kõigest, mis elu võib tuua.
IMDB

Kartmatu
"Braveheart" (1995)

Alati kui ma seda filmi vaatan, ei saa ma mööda pisaraist, kirglikest tunnetest ja ka vihast. Ma ei mäleta kus ma seda filmi esimest korda nägin. Aga alati peale selle filmi vaatamist ei ole ma enam see inimene kes filmi vaatamise alguses.
See on suurepärane näide sellest, kuhu maani on inimene võimeline minema oma armastatu eest võitlemises ja ülekohtule piiri panemises. Kardan et mina toimiksin täpselt samamoodi. See on film armastusest ja ustavusest...
Soovitan seda filmi südamest. See film muudab ka sinu elu.
IMDB * Videoplanet

Notting Hill
"Notting Hill" (1999)

See on üks väga ilus armastuslugu. Usun et igaüks kes seda vaatab, saab põgusalt naerda ja õnne tunda.
See on lugu filmistaarist ja raamatupoeomanikust inglismaal Notting Hill linnakeses. Vapustavalt hästi on selles filmis välja mõeldud üks episood aja kulumisest, kus jalutamise ajal ja ühe laulu kestel möödub sügis, talv, kevad... Väga hea idee!
Eriliselt kaifin alati seda laulu, mis on stseenis öisest aiast. Olen kuulnud ka selle laulu eestikeelset versiooni, aga ma ei tea ei esitajat ega lauljannat... Kui keegi teab, palun anna teada!!! Sõnad selles laulus olid "...raskused teelt võidab truu, kindel meel..."
Nii et väga hea film koos oma kallimaga vaatamiseks!
IMDB

Elu on ilus
"Vita bella, La" ehk "Life Is Beautiful" (1997)

See on film II Maailmasõja aegsest Itaaliast kus armuvad juudist mees ja itaallannast naine. Neile sünnib poeg ka. Aga natside repressioonide tõttu satuvad nad koonduslaagrisse, mille ajal ise püüab oma poega läbi huumori päästa hukkamise eest... isal tuleb siiski tuua ka ohver...
Selles filmis on palju humoorikaid juhtumisi. See on samas ka hea tõsieluline film inimsaatustest ja armastusest. Soovitan soojalt.
IMDB

Suurlinna tuled
"City Lights" (1931) Chaplini tummfilm

Charlie Chaplini film "Suurlinna tuled" on üks mu lemmikutest tummfilmi klassikast. See on lugu ennastohverdavast armastusest, heldusest ja ka armastusest. Filmi lõpp on liigutav stseen äratundmisest ja tänust.
Tänu Jumalale on siiski ka tänapäeval selliseid inimesi, kes annavad endast niivõrd palju teise heaks, teise õnne nimel. Kui sul seda filmi õnnestub kuskil näha, siis soovitan vaadata küll.
IMDB

Ingli silmad
"Angel Eyes" (2001)

Film "Ingli silmad" on sügava sisuga film mehest, kes dramaatilises autoavariis kaotas kogu oma pere ning elas pikka aega mäluaugus.
Siis aga leidis naise, kes tundus tuttavana alateadvuses. Tasapisi puhkeb mehe purunenud südames uus armastus ja lõpuks suudab ta eluga edasi minna, olles jätnud jumalaga möödunud valul. See on film südamevalust ja uue armastuse puhkemisest, film lootusest ja tulevikust.
Soovitan vaadata kõigil hingelises kriisis olevatel inimestel. See annab jõudu minna oma eluga edasi ja jätta möödunuga jumalaga.
IMDB

Schindleri nimekiri
"Schindler's List" (1993)

"Schindleri nimekirja" soovitan vaadata sel põhjusel et see on film sellest kuidas Jumal muutis ühe mehe elu. Schindler tahtis ju algul lihtsalt äri ajada, aga nähes selle juudi rahva töökust ja ausust, sai südames puudutatud. Filmi käigus ta ju isegi ostab oma rahaga inimesed surmast tagasi, kuna Gestaapo määras need juba koonduslaagritesse...
Huvitav on ka see et film on tehtud MEELEGA must-valgeks, et kontrastselt rõhutada II Maailmasõjas juutide vastu sooritatud julmust. Filmis on üks värviline episood: väike tüdruk PUNASES mantlis ning sellega on näidatud selle tüdruku saatust.
Film on tõeline meistriteos inimlikkusest, armulikkusest ja ustavusest Jumalale.
IMDB